Karate klubas vaikams

KAS YRA KARATE DO?

Tradicinis karate do – tai sukurtas Okinavos salose, laiko patikrintas kovos menas. Karate kovos mene naudojama savigynos technika, kuri padeda  suprasti ir pajusti žmogų, atpažinti ir išvengti pavojaus. Gerai įvaldę karate techniką, galima meistriškai ir tiksliai valdyti savo kūną ir protą, nugalėti fiziškai stipresnį priešininką.

Praktikuojant karate do padidėja reakcija, lankstumas, atsiranda daugiau jėgų, sustiprėja vidines raumenų grupės, gerėja savijauta, laikysena, kraujotakos sistema. Tradicinio karate pagrindas yra stovėsena. Išmokus taisyklingai atlikti kovines pozicijas, atlikinėjami spyriai kojomis, smūgiai rankomis ir kiti judesiai. Smūgiai taikomi į dvi kūno vietas: smakrą ir saulės rezginį. Svarbus yra smūgio laikas ir tikslumas, kūno padėti ir raumenų aktyvavimas.

Tradicinio karatė filosofija teigia, kad asmuo niekada nežino, kaip atrodys jo potencialus priešas, todėl turi išmokti apsiginti ir neutralizuoti bet kokio ūgio, sudėjimo ar lyties oponentą. Tradicinis karatė neturi svorio kategorijų, varžybos skirstomos amžiaus grupėmis.

Karate do, kaip ir dauguma kitų kovos menų, ištakomis laikoma Indija. Kovos menai paremti žiniomis apie žmogaus anatomiją, fiziologiją, kūno dinamiką ir minties galią. Tradicinis karatė nuolatos tobulėja ne tik filosofine, bet ir moksline prasme. Daugelis tradicijų, kilusių pačioje šio kovos meno vystymosi etapo pradžioje, šiandien jau yra patvirtintos mokslinių bandymų.

Apie trenerį